1. Home
  2. /
  3. Novinky
  4. /
  5. Blog
  6. /
  7. Proč jsou dobří architekti...

Proč jsou dobří architekti důležití

autor: | Říj 8, 2020 | Blog | 0 komentářů

Není žádným tajemstvím, že je v dnešní době problém sehnat jakékoliv bydlení a s tím to by Vám měli pomoci architekti. Práce architekta je navrhovat a upravit design.

V maličkosti je krása

 

Právě s návrhářstvím by Vám mohli pomoci. Když budete mít menší nebo malý byt, tak to je skvělá příležitost pro architekty, kteří rádi blbnou s navrhováním. Architekt, který Vám navrhne nábytek do bytu, či domu, tak úsporně je prostě dobrý architekt. Když budete mít velký byt, ale architekt Vám nepomůže s navrhnutím nábytku, ale jen barev, které dost působí na psychologii, tak zabije spousty místa, kdyžto architekt, který navrhne nábytek, tak dobře, že do sebe zapadá, je mnohem výhodnější, protože malý, ale za to útulný byt je mnohem lepší, než velký byt se spousty místa.

 

Barvy jsou důležitější, než se zdá

 

Díky tomu, že vnímáme svět pomocí emocí a pocitů, mají na nás velký vliv barvy, barvy fungují podobně, jako lidé, když Vám přijde do pokoje osoba s pozitivní energií bude na Vás působit příjemněji, než negativní člověk mračící se na svět, proto si pod každou barvou představíme něco jiného, ale hlavní rozdělení je teplá a studená, barvy co zmenšují nebo naopak zvětšují. Díky tomuhle barvy, působí barvy taktéž na psychiku, proto je důležité, aby s Vámi barvy vybíral architekt, dokáže poznat, které barvy se budou hodit do pracovny, do pokoje apod.

 

Klid a nebo hluk

 

Důležitý je také zvuk, který je potřeba vyřešit např. když se v kuchyni vaří, tak to nebude rušit v pracovně, a ani v dětských pokojích. Naopak ne vždy je Vám příjemné, když si děti hlučně hrají. Nesmíme zapomenout na sousedy, kteří si v neděli v sedm hodin ráno vzpomenou, že včera večer před desátou, zapomněli vyvrtat poslední díru.

Projekt

 Proč platit druhé

 

Vždy je lepší zaplatit si člověka, který tomu rozumí, než si to dělat sám několik hodin a zjistit, že to máte špatně. Zamyslete se, když za hodinu práce dostanete 300 Kč a půjdete si uvařit oběd, protože chcete ušetříte 100 Kč, není náhodou zaplatit člověku, který to udělá rychleji a líp, protože je na to specializovaný, výhodnější, než si vařit sám.

 

Můžeme si to udělat i sami?

 

Ano, barvy si dokážete zvolit podle sebe, nábytek si můžete navrhnout a sestavit, téměř sami, a dobou akustiku si určitě také dokážete udělat. Malý tip, co se týče akustiky, doporučujeme dát koberce, pohlcují totiž zvuk, můžete použit i nábytek a tomu podobné věci. Není, ale nad to, když Vám pomůže zkušený člověk.

 

 

Comments

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related posts

404 - Nenalezeno

Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.